Licensed to St. Mary's College of Maryland
                                       HY-TEK's Meet Manager 11/7/2009 04:40 PM
                    SMCM vs. Gallaudet/Goucher - 11/7/2009                     
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
      SMCMsc: ! 1:47.17   2/14/2009                                            
                         McDowell, Sokolove, Hotchko, Koerner              
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Mary's (Md.)-MD  'A'                               NT    2:02.78   11  
     1) Disque, Monika SR               2) VanBlargan, Laura SR           
     3) Chiplis, Anna SR                4) Hotchko, Rachel SR             
       31.56  1:06.37  1:44.10  2:02.78                                    
  2 St. Mary's (Md.)-MD  'B'                               NT    2:05.63    4  
     1) Purich, Joanna FR               2) Smith, Daisy FR                
     3) Sokolove, Sofia JR              4) Bloch, Melanie FR              
       32.23  1:08.67  1:39.32  2:05.63                                    
  3 Gallaudet-ZZ  'A'                                      NT    2:08.04  
     1) Tomita, Misella JR              2) Song, Tong FR                  
     3) Robinson, Carlisle JR           4) Day, Katie SR                  
       34.44  1:10.70  1:39.58  2:08.04                                    
  4 Goucher College  'A'                              1:54.26    2:13.89  
     1) Rossi, Laura JR                 2) Baron, Mara JR                 
     3) Phillipson-Weiner, Lindsey SO   4) Hasse, Emily SO                
       35.60  1:14.17  1:44.45  2:13.89                                    
 -- St. Mary's (Md.)-MD  'C'                               NT   X2:07.43    2  
     1) MacDonald, Molly FR             2) Trembour, Rosa JR              
     3) DiMenna, Christine SO           4) Cammarata, Erin JR             
       34.67  1:09.70  1:39.35  2:07.43                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
      SMCMsc: ! 1:39.33        2002                                            
                         Zarate, Klose, Baugh, Naleszkiewicz               
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goucher College  'A'                              1:41.02    1:53.17  
     1) Baum, Steve SO                  2) Ambrosio, Mike JR              
     3) Wons, Kevin FR                  4) Myles, Devin JR                
       31.52  1:02.32  1:29.02  1:53.17                                    
  2 St. Mary's (Md.)-MD  'A'                               NT    1:59.05  
     1) Rousseau, Dirk FR               2) Coghill, Chris FR              
     3) Riley, Logan FR                 4) Day, Kalvin JR                 
       32.96  1:06.36  1:34.42  1:59.05                                    
  3 Gallaudet-ZZ  'A'                                      NT    2:06.73  
     1) Burton, Dan FR                  2) Lopez, Joseph SR               
     3) Dacus, Kyle SO                  4) Miller, Kailob FR              
       32.41  1:08.50  1:39.69  2:06.73                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
      SMCMsc: ! 10:46.40        2004 Lillian Hnath                             
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Casey, Madeline           FR Seahawks-MD               NT   11:30.07  
       31.09  1:05.30  1:40.21  2:15.04  2:50.26  3:25.37  4:00.55  4:35.39
     5:10.20  5:45.10  6:19.28  6:53.46  7:27.61  8:02.15  8:37.05  9:12.20
     9:46.70 10:21.68 10:56.58 11:30.07                                    
  2 Phillipson-Weiner, Linds  SO GC                        NT   11:46.56  
       32.76  1:07.18  1:42.08  2:17.35  2:52.71  3:28.02  4:03.62  4:38.94
     5:14.62  5:50.75  6:26.71  7:02.29  7:38.35  8:14.59  8:50.47  9:26.14
    10:01.92 10:37.25 11:12.56 11:46.56                                    
  3 Disque, Monika            SR Seahawks-MD               NT   12:01.78  
       33.05  1:09.07  1:45.50  2:22.22  2:59.29  3:36.01  4:12.84  4:49.72
     5:26.24  6:02.82  6:39.10  7:14.84  7:51.05  8:27.21  9:03.66  9:39.76
    10:15.67 10:51.83 11:27.12 12:01.78                                    
  4 Fabrico, Hillary          FR GC                  12:59.07   13:29.38  
       36.14  1:15.63  1:56.18  2:36.83  3:17.62  3:58.23  4:39.23  5:19.91
     6:00.65  6:41.86  7:22.52  8:03.33  8:44.34  9:25.19 10:05.94 10:46.81
    11:28.21 12:08.41 12:49.08 13:29.38                                    
  5 Steingiesser, Rachel      JR Bison-ZZ                  NT   14:44.26  
       38.71  1:20.06  2:02.63  2:47.04  3:31.79  4:17.82  5:02.41  5:47.50
     6:32.70  7:17.67  8:02.25  8:47.18  9:32.54 10:18.32 11:03.94 11:49.64
    12:34.16 13:18.14 14:01.44 14:44.26                                    
  6 Holcomb, Leala            SR Bison-ZZ                  NT   17:05.02  
       41.23  1:30.22  2:21.46  3:14.17  4:07.35  4:59.84  5:49.79  6:43.59
     7:34.93  8:28.99  9:20.49 10:16.27 11:06.05 11:58.67 12:50.02 13:40.08
    14:30.72 15:24.36 16:15.41 17:05.02                                    
  7 Jones-Bell, Cassandra     FR Bison-ZZ                  NT   19:18.12  
              1:36.26  2:31.83  3:29.17  4:27.52  5:27.90  6:27.56  7:28.19
     8:28.43  9:29.54 10:28.62 11:28.21 12:27.58 13:29.48 14:31.24 15:31.05
    16:28.89 17:24.47 18:21.31 19:18.12                                    
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
      SMCMsc: ! 10:11.00        2006 Joey Quase                                
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeBoissiere, Billy        FR Seahawks-MD               NT   10:14.72  
       27.86    58.44  1:29.39  2:00.75  2:32.06  3:03.96  3:35.41  4:06.93
     4:38.06  5:09.70  5:39.97  6:10.41  6:40.96  7:11.68  7:42.45  8:13.30
     8:43.86  9:14.60  9:45.24 10:14.72                                    
  2 Shalamanov, Georgi        FR GC                  10:40.98   10:24.02  
       27.55    57.64  1:28.39  1:59.60  2:31.08  3:02.27  3:34.07  4:06.08
     4:37.50  5:08.68  5:40.35  6:11.63  6:42.43  7:13.74  7:44.79  8:16.17
     8:47.52  9:19.92  9:51.85 10:24.02                                    
  3 Coghill, Chris            FR Seahawks-MD               NT   11:58.93  
       31.85  1:07.15  1:43.90  2:20.40  2:57.30  3:34.75  4:11.71  4:48.76
     5:25.66  6:03.71  6:39.50  7:15.99  7:52.06  8:27.78  9:04.02  9:39.96
    10:15.55 10:50.26 11:25.34 11:58.93                                    
  4 Lopez, Joseph             SR Bison-ZZ                  NT   14:29.61  
       36.99  1:17.50  1:58.76  2:40.34  3:22.80  4:05.43  4:49.05  5:32.51
     6:16.21  7:00.06  7:43.56  8:27.36  9:10.40  9:55.32 10:38.95 11:21.80
    12:05.30 12:48.55 13:31.35 14:29.61                                    
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
      SMCMsc: ! 1:57.85   11/8/2008 Brie McDowell                              
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hogstrom, Britt           JR GC                   1:59.90    2:03.15  
       28.17    59.15  1:31.74  2:03.15                                    
  2 Bloch, Melanie            FR Seahawks-MD               NT    2:05.16  
       28.68  1:01.66  1:34.18  2:05.16                                    
  3 Sokolove, Sofia           JR Seahawks-MD               NT    2:06.35  
       29.85  1:02.00  1:34.43  2:06.35                                    
  4 VanBlargan, Laura         SR Seahawks-MD               NT    2:12.64  
       30.96  1:04.34  1:38.85  2:12.64                                    
  5 Gimenez, Pilar            JR GC                   2:18.71    2:22.19  
       32.46  1:08.36  1:45.20  2:22.19                                    
  6 Tomita, Misella           JR Bison-ZZ                  NT    2:23.88  
       34.38  1:10.33  1:47.49  2:23.88                                    
  7 Johnson, Katie            SO Bison-ZZ                  NT    2:36.89  
       33.64  1:12.67  1:54.51  2:36.89                                    
  8 Medugno, Randi            FR Bison-ZZ                  NT    2:53.16  
       36.55  1:20.65  2:08.07  2:53.16                                    
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
      SMCMsc: ! 1:43.80   2/14/2009 Michael Preston                            
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shalamanov, Georgi        FR GC                   1:46.56    1:52.46  
       25.73    53.97  1:23.37  1:52.46                                    
  2 Kelly, Joe                SO Seahawks-MD               NT    1:58.83  
       26.50    56.28  1:27.39  1:58.83                                    
  3 Wons, Kevin               FR GC                   1:59.15    1:59.59  
       27.65    57.68  1:28.48  1:59.59                                    
  4 Michael, Ron              SO Seahawks-MD               NT    2:02.29  
       27.69    59.52  1:31.46  2:02.29                                    
  5 Sexton, Kyle              SO Bison-ZZ                  NT    2:08.40  
       29.09  1:01.23  1:34.38  2:08.40                                    
  6 Gallagher, Grady          SO Bison-ZZ                  NT    2:09.43  
       29.82  1:02.86  1:37.10  2:09.43                                    
  7 Rousseau, Dirk            FR Seahawks-MD               NT    2:13.90  
       29.31  1:03.45  1:38.88  2:13.90                                    
  8 Vincent, John             FR GC                   2:16.71    2:39.49  
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      SMCMsc: ! 23.52   2/13/2009 Brie McDowell                                
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heyde, Kelly              FR Seahawks-MD               NT      25.58  
  2 Hogstrom, Britt           JR GC                     25.02      26.18  
  3 Gulliver, Chelsea         FR Seahawks-MD               NT      27.02  
  4 DiMenna, Christine        SO Seahawks-MD               NT      27.79  
  5 Day, Katie                SR Bison-ZZ                  NT      28.75  
  6 Sergeant, Susie           JR GC                     29.34      34.45  
  7 Lin, Kimberly             FR Bison-ZZ                  NT      37.78  
  8 Slevin, Raven             SO Bison-ZZ                  NT      40.36  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
      SMCMsc: ! 21.63   2/13/2009 Michael Preston                              
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rooney, Charles           SO GC                        NT      22.85  
  2 Webb, Jackson             JR Seahawks-MD               NT      23.08  
  3 Day, Kalvin               JR Seahawks-MD               NT      24.89  
  4 Burton, Dan               FR Bison-ZZ                  NT      25.23  
  5 Rush, Michael             FR Seahawks-MD               NT      26.48  
  6 Gaeta, Jordan             SO GC                        NT      26.75  
  7 Pound, Brandon            FR Bison-ZZ                  NT      35.08  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
      SMCMsc: ! 2:05.48   2/13/2009 Brie McDowell                              
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grue, Katelyn             SO Seahawks-MD               NT    2:22.34  
       31.44  1:08.16  1:49.55  2:22.34                                    
  2 Serfling, Katie           SO Seahawks-MD               NT    2:22.56  
       30.40  1:07.73  1:50.49  2:22.56                                    
  3 Robinson, Carlisle        JR Bison-ZZ                  NT    2:22.75  
       30.89  1:07.91  1:50.53  2:22.75                                    
  4 Smith, Daisy              FR Seahawks-MD               NT    2:30.45  
       31.94  1:10.81  1:54.58  2:30.45                                    
  5 Baron, Mara               JR GC                   2:30.86    2:38.72  
       32.81  1:17.16  2:02.70  2:38.72                                    
  6 Hasse, Emily              SO GC                   2:40.29    2:39.73  
       35.79  1:18.74  2:03.50  2:39.73                                    
  7 Moore, Sara               FR Bison-ZZ                  NT    2:50.02  
       34.77  1:21.06  2:08.61  2:50.02                                    
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
      SMCMsc: ! 1:58.27        2002 Julio Zarate                               
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Page, Aaron               JR Seahawks-MD               NT    2:10.86  
       28.46  1:04.18  1:42.42  2:10.86                                    
  2 Williams, Kyle            FR GC                   2:10.96    2:12.87  
       28.72  1:01.58  1:44.25  2:12.87                                    
  3 Pinto, Nicolas            JR Seahawks-MD               NT    2:13.53  
       30.55  1:02.81  1:40.82  2:13.53                                    
  4 DiDonna, Daniel           JR Bison-ZZ                  NT    2:23.98  
       30.39  1:09.72  1:49.37  2:23.98                                    
  5 Baum, Steve               SO GC                   2:32.37    2:24.29  
       31.94  1:09.38  1:50.85  2:24.29                                    
  6 Dacus, Kyle               SO Bison-ZZ                  NT    2:41.27  
       32.74  1:17.49  2:05.05  2:41.27                                    
 
Event 11  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
      SMCMsc: ! 57.30   2/14/2009 Rachel Hotchko                               
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hotchko, Rachel           SR Seahawks-MD               NT    1:00.50  
       28.72  1:00.50                                                      
  2 Robinson, Carlisle        JR Bison-ZZ                  NT    1:03.73  
       30.19  1:03.73                                                      
  3 Sokolove, Sofia           JR Seahawks-MD               NT    1:04.43  
       30.58  1:04.43                                                      
  4 Adinolfi, Victoria        FR GC                   1:08.39    1:08.17  
       31.42  1:08.17                                                      
  5 Cammarata, Erin           JR Seahawks-MD               NT    1:09.45  
       32.02  1:09.45                                                      
  6 Baron, Mara               JR GC                   1:06.43    1:11.92  
       33.46  1:11.92                                                      
  7 Jones-Bell, Cassandra     FR Bison-ZZ                  NT    2:34.46  
     1:03.77  2:34.46                                                      
 
Event 12  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
      SMCMsc: ! 53.23        2002 Julio Zarate                                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Webb, Jackson             JR Seahawks-MD               NT      56.83  
       27.43    56.83                                                      
  2 Rooney, Charles           SO GC                   1:00.00      56.85  
       26.70    56.85                                                      
  3 Kelly, Joe                SO Seahawks-MD               NT      58.52  
       27.44    58.52                                                      
  4 Riley, Logan              FR Seahawks-MD               NT    1:02.99  
       29.68  1:02.99                                                      
  5 Ambrosio, Mike            JR GC                   1:06.30    1:04.46  
       29.17  1:04.46                                                      
  6 Dacus, Kyle               SO Bison-ZZ                  NT    1:17.12  
       33.12  1:17.12                                                      
 
Event 13  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      SMCMsc: ! 51.65   2/15/2009 Brie McDowell                                
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heyde, Kelly              FR Seahawks-MD               NT      56.44  
       26.75    56.44                                                      
  2 Hogstrom, Britt           JR GC                     54.82      57.67  
       27.92    57.67                                                      
  3 Grue, Katelyn             SO Seahawks-MD               NT    1:00.38  
       29.28  1:00.38                                                      
  4 Trembour, Rosa            JR Seahawks-MD               NT    1:02.01  
       29.74  1:02.01                                                      
  5 Gimenez, Pilar            JR GC                   1:04.92    1:05.87  
       31.63  1:05.87                                                      
  6 Day, Katie                SR Bison-ZZ                  NT    1:06.55  
       31.15  1:06.55                                                      
  7 Steingiesser, Rachel      JR Bison-ZZ                  NT    1:12.20  
       34.33  1:12.20                                                      
  8 Slevin, Raven             SO Bison-ZZ                  NT    1:52.74  
       50.98  1:52.74                                                      
 
Event 14  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
      SMCMsc: ! 47.71        1999 Nick Stamnos                                 
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Williams, Kyle            FR GC                     52.15      51.72  
       24.99    51.72                                                      
  2 Page, Aaron               JR Seahawks-MD               NT      52.05  
       25.34    52.05                                                      
  3 Myles, Devin              JR GC                     54.89      54.89  
       26.12    54.89                                                      
  4 Day, Kalvin               JR Seahawks-MD               NT      55.06  
       26.19    55.06                                                      
  5 Gallagher, Grady          SO Bison-ZZ                  NT      56.14  
       27.44    56.14                                                      
  6 Rush, Michael             FR Seahawks-MD               NT      57.97  
       27.77    57.97                                                      
  7 DiDonna, Daniel           JR Bison-ZZ                  NT      58.71  
       27.32    58.71                                                      
  8 Gaeta, Jordan             SO GC                   1:00.64      58.87  
  9 Pound, Brandon            FR Bison-ZZ                  NT    1:26.74  
       37.68  1:26.74                                                      
 
Event 15  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
      SMCMsc: ! 56.23   3/20/2009 Brie McDowell                                
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Purich, Joanna            FR Seahawks-MD               NT    1:08.20  
       33.34  1:08.20                                                      
  2 Chiplis, Anna             SR Seahawks-MD               NT    1:09.90  
       33.80  1:09.90                                                      
  3 MacDonald, Molly          FR Seahawks-MD               NT    1:14.68  
       36.38  1:14.68                                                      
  4 Tomita, Misella           JR Bison-ZZ                  NT    1:15.00  
       37.29  1:15.00                                                      
  5 Rossi, Laura              JR GC                   1:14.86    1:16.21  
       37.39  1:16.21                                                      
  6 Sergeant, Susie           JR GC                   1:11.40    1:23.48  
       40.20  1:23.48                                                      
  7 Medugno, Randi            FR Bison-ZZ                  NT    1:32.11  
       43.14  1:32.11                                                      
 
Event 16  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
      SMCMsc: ! 54.51        1998 Pat McGarrity                                
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Pinto, Nicolas            JR Seahawks-MD               NT      57.81  
       28.74    57.81                                                      
  2 Williams, Kyle            FR GC                     55.23      58.53  
       29.13    58.53                                                      
  3 Riley, Logan              FR Seahawks-MD               NT    1:06.43  
       32.79  1:06.43                                                      
  4 Rush, Michael             FR Seahawks-MD               NT    1:14.68  
       36.12  1:14.68                                                      
  5 Miller, Kailob            FR Bison-ZZ                  NT    1:16.31  
       36.49  1:16.31                                                      
  6 Vincent, John             FR GC                        NT    1:19.99  
       39.52  1:19.99                                                      
  7 Pound, Brandon            FR Bison-ZZ                  NT    2:05.57  
 
Event 17  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
      SMCMsc: ! 5:12.27   2/21/2009 Brie McDowell                              
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Casey, Madeline           FR Seahawks-MD               NT    5:46.96  
       30.85  1:04.59  1:39.24  2:14.76  2:50.48  3:26.08  4:01.74  4:37.22
     5:12.43  5:46.96                                                      
  2 Serfling, Katie           SO Seahawks-MD               NT    6:00.50  
       32.74  1:09.17  1:45.94  2:23.27  2:59.86  3:36.85  4:13.66  4:49.65
     5:25.72  6:00.50                                                      
  3 DiMenna, Christine        SO Seahawks-MD               NT    6:02.39  
       31.36  1:07.22  1:44.27  2:21.70  2:59.16  3:36.62  4:13.36  4:50.84
     5:27.65  6:02.39                                                      
  4 Adinolfi, Victoria        FR GC                   5:56.34    6:12.64  
       32.93  1:10.29  1:48.91  2:26.43  3:04.29  3:42.06  4:20.04  4:57.81
     5:35.12  6:12.64                                                      
  5 Fabrico, Hillary          FR GC                   6:07.19    6:25.06  
       34.30  1:12.10  1:50.81  2:30.12  3:09.11  3:48.40  4:28.09  5:07.47
     5:46.76  6:25.06                                                      
  6 Song, Tong                FR Bison-ZZ                  NT    6:31.65  
       33.31  1:09.99  1:48.30  2:27.85  3:08.64  3:49.72  4:31.20  5:12.60
     5:53.20  6:31.65                                                      
  7 Johnson, Katie            SO Bison-ZZ                  NT    7:04.35  
       35.75  1:16.84  1:59.61  2:43.26  3:26.56  4:10.34  4:54.58  5:38.70
     6:22.07  7:04.35                                                      
  8 Holcomb, Leala            SR Bison-ZZ                  NT    8:09.44  
       40.43  1:29.47  2:20.04  3:10.77  4:02.63  4:51.20  5:41.84  6:32.27
     7:20.51  8:09.44                                                      
 
Event 18  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
      SMCMsc: ! 4:42.77   2/13/2009 Michael Preston                            
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shalamanov, Georgi        FR GC                   4:48.73    5:07.25  
       27.31    56.88  1:27.84  1:59.77  2:31.49  3:03.46  3:35.14  4:07.20
     4:38.09  5:07.25                                                      
  2 Michael, Ron              SO Seahawks-MD               NT    5:30.11  
       28.52  1:00.63  1:33.84  2:07.32  2:41.08  3:15.26  3:49.88  4:23.95
     4:57.55  5:30.11                                                      
  3 Coghill, Chris            FR Seahawks-MD               NT    5:41.65  
       30.58  1:04.15  1:39.66  2:15.26  2:50.24  3:24.88  3:59.56  4:35.13
     5:09.04  5:41.65                                                      
  4 Sexton, Kyle              SO Bison-ZZ                  NT    5:57.17  
       31.10  1:05.94  1:42.12  2:19.17  2:55.72  3:32.52  4:10.24  4:45.54
     5:21.86  5:57.17                                                      
  5 Rousseau, Dirk            FR Seahawks-MD               NT    6:00.28  
       30.74  1:05.75  1:41.97  2:19.15  2:55.89  3:33.94  4:11.20  4:48.50
     5:25.47  6:00.28                                                      
  6 Gaeta, Jordan             SO GC                   6:03.28    6:22.07  
       34.66  1:12.79  1:52.86  2:32.74  3:11.55  3:50.30  4:28.70  5:07.70
     5:45.60  6:22.07                                                      
 
Event 19  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
      SMCMsc: ! 1:09.63   2/14/2009 Sofia Sokolove                             
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heyde, Kelly              FR Seahawks-MD               NT    1:10.48  
       33.37  1:10.48                                                      
  2 Gulliver, Chelsea         FR Seahawks-MD               NT    1:13.89  
       34.80  1:13.89                                                      
  3 Smith, Daisy              FR Seahawks-MD               NT    1:17.43  
       36.21  1:17.43                                                      
  4 Song, Tong                FR Bison-ZZ                  NT    1:18.05  
       37.30  1:18.05                                                      
  5 Moore, Sara               FR Bison-ZZ                  NT    1:23.08  
       38.23  1:23.08                                                      
  6 Fabrico, Hillary          FR GC                   1:26.95    1:31.77  
       43.86  1:31.77                                                      
  7 Gimenez, Pilar            JR GC                   1:38.89    1:34.84  
       45.06  1:34.84                                                      
  8 Lin, Kimberly             FR Bison-ZZ                  NT    1:37.55  
       44.73  1:37.55                                                      
 
Event 20  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
      SMCMsc: ! 59.29        2002 Alexander Klose                              
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 DeBoissiere, Billy        FR Seahawks-MD               NT      59.46  
  2 Pinto, Nicolas            JR Seahawks-MD               NT    1:07.74  
  3 Ambrosio, Mike            JR GC                   1:08.03    1:09.74  
  4 DiDonna, Daniel           JR Bison-ZZ                  NT    1:10.64  
  5 Michael, Ron              SO Seahawks-MD               NT    1:14.23  
  6 Lopez, Joseph             SR Bison-ZZ                  NT    1:20.36  
  7 Vincent, John             FR GC                        NT    1:20.76  
 
Event 21  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
      SMCMsc: ! 1:36.27   2/13/2009                                            
                         McDowell, Hotchko, Webster, Koerner               
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Mary's (Md.)-MD  'B'                               NT    1:46.39  
     1) Bloch, Melanie FR               2) Purich, Joanna FR              
     3) Casey, Madeline FR              4) Gulliver, Chelsea FR           
       25.76    52.83  1:19.46  1:46.39                                    
  2 St. Mary's (Md.)-MD  'A'                               NT    1:48.17  
     1) Disque, Monika SR               2) VanBlargan, Laura SR           
     3) Chiplis, Anna SR                4) Hotchko, Rachel SR             
       27.32    54.96  1:22.85  1:48.17                                    
  3 Goucher College  'A'                              1:43.13    1:55.32  
     1) Adinolfi, Victoria FR           2) Rossi, Laura JR                
     3) Hasse, Emily SO                 4) Phillipson-Weiner, Lindsey SO  
       31.00    59.04  1:28.26  1:55.32                                    
  4 Gallaudet-ZZ  'A'                                      NT    2:10.02  
     1) Steingiesser, Rachel JR         2) Johnson, Katie SO              
     3) Moore, Sara FR                  4) Holcomb, Leala SR              
       32.50  1:03.91  1:38.30  2:10.02                                    
  5 Gallaudet-ZZ  'B'                                      NT    2:39.76  
     1) Medugno, Randi FR               2) Jones-Bell, Cassandra FR       
     3) Slevin, Raven SO                4) Lin, Kimberly FR               
 -- St. Mary's (Md.)-MD  'C'                               NT   X1:53.55  
     1) Trembour, Rosa JR               2) Cammarata, Erin JR             
     3) MacDonald, Molly FR             4) Grue, Katelyn SO               
       27.90    56.10  1:25.72  1:53.55                                    
 
Event 22  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
      SMCMsc: ! 1:27.56   2/13/2009                                            
                         Preston, Page, Grace, Webb                        
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 St. Mary's (Md.)-MD  'A'                               NT    1:33.66  
     1) Webb, Jackson JR                2) Page, Aaron JR                 
     3) Kelly, Joe SO                   4) DeBoissiere, Billy FR          
       23.19    46.62  1:10.36  1:33.66                                    
  2 Goucher College  'A'                              1:33.70    1:34.92  
     1) Wons, Kevin FR                  2) Myles, Devin JR                
     3) Baum, Steve SO                  4) Rooney, Charles SO             
       24.69    48.81  1:12.46  1:34.92                                    
  3 Gallaudet-ZZ  'A'                                      NT    1:43.63  
     1) Gallagher, Grady SO             2) Burton, Dan FR                 
     3) Sexton, Kyle SO                 4) Miller, Kailob FR              
       25.53    50.43  1:16.63  1:43.63