Licensed to University of Scranton HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 11/9/2013 03:49 PM
                  Scranton vs Goucher vs Juniata - 11/9/2013                   
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 The University of Scranton-MA  'A'                 NT    1:56.17  
     1) Sandor, Hanna                   2) Agnello, Paige E 20            
     3) Osborne, Kara                   4) Murphy, Julia R 19             
       29.71    33.21    27.51    25.74                                    
  2 1-2 Juniata College-ZZ  'A'                            NT    1:56.83  
     1) Palmer, Hillary                 2) Fimple, Erika                  
     3) Swavely, Meghan                 4) Nye, Emily                     
       30.00    33.25    28.54    25.04                                    
  3 1-3 The University of Scranton-MA  'B'                 NT    2:01.85  
     1) Cohen, Genevieve                2) McMahon, Colleen M 21          
     3) Babinski, Elizabeth             4) Merino, Jessica 20             
       32.31    33.60    29.73    26.21                                    
  4 1-4 Goucher College-MD  'A'                       2:04.63    2:05.94  
     1) Brower, Kellyn A 20             2) Craver, Nicole J 20            
     3) Patterson, Sydney S 19          4) Hannifin, Elizabeth 18         
       32.67    35.32    31.39    26.56                                    
  5 1-5 Goucher College-MD  'B'                            NT    2:11.64  
     1) Eden, Lillian 19                2) Doran, Tierney 21              
     3) Syed, Parisa 20                 4) D'Orazio, Patrice 21           
       34.66    39.04  1:16.02                                             
 -- 1- The University of Scranton-MA  'C'                  NT   X2:06.91  
     1) Kehoe, Brianne                  2) Melnik, Sarah J 20             
     3) Schmidt, Jessica                4) Smith, Molly                   
       32.99    34.58    30.42    28.92                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 The University of Scranton-MA  'A'                 NT    1:40.16  
     1) Owens, Grant 19                 2) Hughes, John                   
     3) Silva, Adrian                   4) Holmes, Ryan                   
       27.26    26.80    23.90    22.20                                    
  2 1-2 The University of Scranton-MA  'B'                 NT    1:41.82  
     1) Gleason, Daniel                 2) Ambrose, Michael 20            
     3) Flint, Matt                     4) Parrott, Derek G 19            
       27.24    27.48    24.73    22.37                                    
  3 1-3 Goucher College-MD  'A'                       1:44.78    1:44.29  
     1) Richter, Colin M 20             2) Gerber, Grant 18               
     3) Richter, Morgan L 20            4) Davis, Sam R 20                
       26.74    31.14    24.50    21.91                                    
  4 1-4 The University of Scranton-MA  'C'                 NT    1:53.56  
     1) Westlake, Edward                2) Jennings, Daniel               
     3) Alton, Shane                    4) Irizarry, Justin               
       29.31    30.76    28.54    24.95                                    
  5 1-5 Goucher College-MD  'B'                            NT    2:00.77  
     1) Tribbett, Patrick D 19          2) Coon, Andrew J 18              
     3) Jeffries, Justin 19             4) Hemond, Colin A 20             
       30.83    37.06    28.34    24.54                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Maloney, Kaitlyn S    20 SCRA-MA                   NT   11:31.41  
      30.48   33.22   34.09   34.69   34.78   34.61   34.75   34.94
      34.89   34.96   35.12   35.20   35.10   35.64   35.28   35.38
      35.72   35.14   34.45   32.97                                
  2 1-2 Gepner, Catherine     21 Goucher-MD          12:18.65   12:02.75  
      33.00   35.41   36.40   36.52   36.38   36.86   36.47   36.29
      36.40   36.28   35.88   36.51   36.39   37.37   36.23   36.62
      36.36   36.17   36.11   35.10                                
  3 1-3 Lewandowski, Jesse N  19 SCRA-MA                   NT   12:10.34  
      32.28   36.17   36.40   36.51   36.65   36.87   36.92   36.93
      36.89   36.95   37.15   37.03   37.16   37.31   37.50   36.98
      36.67   36.73   36.15   35.09                                
  4 1-4 Malone, MaryKate      19 Goucher-MD          12:26.46   12:36.04  
      33.86   37.08   37.68   38.34   38.52   38.31   38.08   38.31
      38.85   38.19   38.00   38.11   38.26   37.68   38.30   37.91
      38.25   38.06   37.66   36.59                                
  5 1-5 McCann, Caitlin          Juniata-ZZ                NT   12:51.21  
      34.12   37.68   38.48   38.58   38.67   38.84   38.90   38.85
      38.97   38.87   39.35   39.24   39.45   39.10   39.36   39.16
      39.47   38.83   38.57   36.72                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Colby, Mitchell S        SCRA-MA                   NT   10:45.45  
      27.63   30.59   31.48   32.09   32.51   32.86   32.82   32.95
      33.00   33.55   32.83   32.74   32.96   33.20   32.71   32.90
      32.46   32.60   31.97   31.60                                
  2 1-2 Donnelly, Connor         SCRA-MA                   NT   11:15.52  
      29.63   32.65   34.00   34.38   35.18   34.92   35.18   35.01
      35.06   35.36   33.60   33.09   33.79   34.00   34.92   34.43
      33.41   33.56   32.62   30.73                                
  3 1-3 Nelson, Cody T        19 Goucher-MD                NT   11:15.87  
      29.21   32.50   33.44   34.28   33.84   34.59   34.83   34.73
      34.80   34.80   34.89   34.46   33.87   34.69   34.78   34.06
      34.26   33.56   33.14   31.14                                
  4 1-4 Shriner, Benjamin     18 Goucher-MD                NT   11:30.82  
      29.12   33.80   34.34   35.32   35.30   35.08   34.78   34.21
      34.50   35.30   34.43   35.55   35.29   34.67   35.43   35.24
      34.97   35.95   34.32   33.22                                
  5 1-5 Wilkinson, Pat A      19 SCRA-MA                   NT   11:38.05  
      28.82   32.91   34.51   35.05   35.46   35.39   35.08   35.43
      35.33   35.27   35.35   35.58   35.71   35.67   35.76   35.53
      36.06   35.43   35.65   34.06                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  3 1-1 Craver, Nicole J      20 Goucher-MD           2:05.92    2:06.87  
      29.35   32.73   32.55   32.24                                
  5 1-2 Murphy, Julia R       19 SCRA-MA                   NT    2:09.76  
      29.53   33.20   33.19   33.84                                
  6 1-3 Jordan, Kelly A       18 SCRA-MA                   NT    2:13.28  
      29.76   33.58   34.80   35.14                                
  7 1-4 Patterson, Sydney S   19 Goucher-MD           2:17.67    2:21.11  
      32.05   34.80   37.16   37.10                                
  1 2-1 Franciscovich, Sara   21 SCRA-MA                   NT    2:04.46  
      28.50   31.27   31.94   32.75                                
  2 2-2 Connor, Megan            SCRA-MA                   NT    2:05.95  
      29.98   32.46   32.26   31.25                                
  4 2-3 Whiteman, Chrissy        Juniata-ZZ                NT    2:08.09  
      29.40   32.04   33.17   33.48                                
  8 2-4 Kotula, Becca         18 Goucher-MD                NT    2:28.09  
      32.63   36.81   39.40   39.25                                
  9 2-5 Syed, Parisa          20 Goucher-MD           3:07.81    3:04.28  
    1:27.30                   48.26                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Richter, Morgan L     20 Goucher-MD                NT    1:47.63  
      25.17   27.30   27.31   27.85                                
  2 1-2 Conway, Christopher      SCRA-MA                   NT    1:54.39  
      26.50   28.69   30.23   28.97                                
  3 1-3 Parrott, Derek G      19 SCRA-MA                   NT    1:55.90  
      26.00   28.07   30.27   31.56                                
  4 1-4 Davis, Sam R          20 Goucher-MD                NT    1:56.13  
      26.55   29.86   30.58   29.14                                
  5 1-5 Westlake, Edward         SCRA-MA                   NT    1:56.85  
      26.51   29.51   29.75   31.08                                
  6 1-6 Tribbett, Patrick D   19 Goucher-MD                NT    2:17.64  
      29.25   34.40   37.43   36.56                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  4 1-1 Kehoe, Brianne           SCRA-MA                   NT    1:09.21  
      33.55   35.66                                                
  5 1-2 Brower, Kellyn A      20 Goucher-MD           1:08.49    1:11.91  
      34.66   37.25                                                
  7 1-3 Malone, MaryKate      19 Goucher-MD                NT    1:22.56  
      39.51   43.05                                                
  1 2-1 Sandor, Hanna            SCRA-MA                   NT    1:03.24  
      30.62   32.62                                                
  2 2-2 Palmer, Hillary          Juniata-ZZ                NT    1:04.90  
      31.89   33.01                                                
  3 2-3 Cohen, Genevieve         SCRA-MA                   NT    1:07.40  
      32.57   34.83                                                
  6 2-4 Kury, Elise              Juniata-ZZ                NT    1:19.81  
  8 2-5 D'Orazio, Patrice     21 Goucher-MD                NT    1:25.89  
      41.81   44.08                                                
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Richter, Colin M      20 Goucher-MD             55.34      57.10  
      28.21   28.89                                                
  2 1-2 Gleason, Daniel          SCRA-MA                   NT      59.07  
      29.03   30.04                                                
  3 1-3 Burnett, Kyle C       19 SCRA-MA                   NT    1:00.48  
      29.33   31.15                                                
  4 1-4 Jennings, Daniel         SCRA-MA                   NT    1:02.96  
      30.46   32.50                                                
  5 1-5 Silverman, Dean       21 Goucher-MD           1:03.47    1:03.43  
      31.23   32.20                                                
  6 1-6 Herrmann, Jared       19 Goucher-MD           1:02.47    1:03.79  
      30.48   33.31                                                
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 1-1 Walsh, Alexis A       20 SCRA-MA                   NT    1:12.51  
      34.44   38.07                                                
  4 1-2 Caruso, Natalie          SCRA-MA                   NT    1:18.77  
      35.81   42.96                                                
  7 1-3 Doran, Tierney        21 Goucher-MD                NT    1:23.94  
      40.03   43.91                                                
  8 1-4 Kotula, Becca         18 Goucher-MD           1:28.80    1:29.46  
      41.90   47.56                                                
  1 2-1 Agnello, Paige E      20 SCRA-MA                   NT    1:11.22  
      33.60   37.62                                                
  3 2-2 McMahon, Colleen M    21 SCRA-MA                   NT    1:13.67  
      34.23   39.44                                                
  5 2-3 McCann, Caitlin          Juniata-ZZ                NT    1:20.54  
      38.39   42.15                                                
  6 2-4 Proenca, Kim             Juniata-ZZ                NT    1:21.19  
      37.82   43.37                                                
 -- 2- Melnik, Sarah J        20 SCRA-MA                   NT   X1:14.55  
      35.01   39.54                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Hughes, John             SCRA-MA                   NT    1:00.54  
      28.41   32.13                                                
  2 1-2 Ambrose, Michael      20 SCRA-MA                   NT    1:01.40  
      28.67   32.73                                                
  3 1-3 Malafronte, Christop     SCRA-MA                   NT    1:07.42  
      31.95   35.47                                                
  4 1-4 Gerber, Grant         18 Goucher-MD           1:10.00    1:10.08  
      32.31   37.77                                                
  5 1-5 Hughes, Joseph        19 Goucher-MD                NT    1:16.67  
      35.41   41.26                                                
  6 1-6 Hemond, Colin A       20 Goucher-MD                NT    1:23.78  
      38.66   45.12                                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Fimple, Erika            Juniata-ZZ                NT    2:20.06  
      30.58   35.19   36.26   38.03                                
  2 1-2 Osborne, Kara            SCRA-MA                   NT    2:25.31  
      30.91   35.74   38.43   40.23                                
  3 1-3 Maloney, Kaitlyn S    20 SCRA-MA                   NT    2:29.96  
      32.63   37.31   39.76   40.26                                
  4 1-4 Gepner, Catherine     21 Goucher-MD           2:47.43    2:51.66  
      34.25   41.13   46.64   49.64                                
  5 1-5 Eden, Lillian         19 Goucher-MD           2:58.63    2:59.94  
      38.93   46.24   48.77   46.00                                
 -- 1- Scobee, Hannah         19 SCRA-MA                   NT   X2:31.11  
      33.51   38.11   39.19   40.30                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Richter, Morgan L     20 Goucher-MD           2:02.26    2:00.86  
      26.52   30.50   30.43   33.41                                
  2 1-2 Silva, Adrian            SCRA-MA                   NT    2:03.97  
      26.64   30.18   31.26   35.89                                
  3 1-3 Flint, Matt              SCRA-MA                   NT    2:15.91  
      28.93   34.60   36.07   36.31                                
  4 1-4 Alton, Shane             SCRA-MA                   NT    2:16.04  
      30.08   34.30   35.54   36.12                                
  5 1-5 Shriner, Benjamin     18 Goucher-MD                NT    2:33.33  
      31.22   38.53   41.31   42.27                                
  6 1-6 Jeffries, Justin      19 Goucher-MD           2:46.71    2:51.68  
      32.11   41.56   46.09   51.92                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  4 1-1 Merino, Jessica       20 SCRA-MA                   NT      26.69  
  5 1-2 Hannifin, Elizabeth   18 Goucher-MD             27.03      26.97  
  7 1-3 Swavely, Meghan          Juniata-ZZ                NT      27.48  
  8 1-4 Smith, Molly             SCRA-MA                   NT      29.31  
  9 1-5 Castro, Amber            Juniata-ZZ                NT      30.92  
 10 1-6 D'Orazio, Patrice     21 Goucher-MD                NT      31.52  
  1 2-1 Franciscovich, Sara   21 SCRA-MA                   NT      25.67  
  2 2-2 Nye, Emily               Juniata-ZZ                NT      25.70  
  3 2-3 Murphy, Julia R       19 SCRA-MA                   NT      26.34  
  6 2-4 Cahn, Tzvia              Juniata-ZZ                NT      27.15  
 11 2-5 Syed, Parisa          20 Goucher-MD                NT      37.42  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Davis, Sam R          20 Goucher-MD             22.32      22.81  
  2 1-2 Owens, Grant          19 SCRA-MA                   NT      22.87  
  3 1-3 Holmes, Ryan             SCRA-MA                   NT      22.96  
  4 1-4 Hughes, John             SCRA-MA                   NT      23.34  
  5 1-5 Herrmann, Jared       19 Goucher-MD                NT      24.76  
  6 1-6 Coon, Andrew J        18 Goucher-MD             24.67      25.17  
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  2 1-1 Craver, Nicole J      20 Goucher-MD                NT      58.01  
      27.98   30.03                                                
  5 1-2 Hannifin, Elizabeth   18 Goucher-MD                NT    1:00.06  
      29.37   30.69                                                
  7 1-3 Cahn, Tzvia              Juniata-ZZ                NT    1:02.96  
      29.95   33.01                                                
  9 1-4 Castro, Amber            Juniata-ZZ                NT    1:09.64  
      33.84   35.80                                                
 -- 1- Jordan, Kelly A        18 SCRA-MA                   NT     X59.53  
      28.69   30.84                                                
 -- 1- Smith, Molly              SCRA-MA                   NT   X1:02.94  
      30.59   32.35                                                
  1 2-1 Palmer, Hillary          Juniata-ZZ                NT      57.60  
      28.04   29.56                                                
  3 2-2 Nye, Emily               Juniata-ZZ                NT      58.03  
      28.07   29.96                                                
  4 2-3 Connor, Megan            SCRA-MA                   NT      59.04  
      28.63   30.41                                                
  6 2-4 Babinski, Elizabeth      SCRA-MA                   NT    1:00.87  
      29.28   31.59                                                
  8 2-5 Patterson, Sydney S   19 Goucher-MD                NT    1:04.95  
      30.76   34.19                                                
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Owens, Grant          19 SCRA-MA                   NT      50.70  
      25.15   25.55                                                
  2 1-2 Parrott, Derek G      19 SCRA-MA                   NT      51.18  
      24.76   26.42                                                
  3 1-3 Conway, Christopher      SCRA-MA                   NT      51.31  
      25.01   26.30                                                
  4 1-4 Davis, Sam R          20 Goucher-MD             50.56      51.49  
      25.30   26.19                                                
  5 1-5 Coon, Andrew J        18 Goucher-MD             55.11      55.49  
      26.88   28.61                                                
  6 1-6 Silverman, Dean       21 Goucher-MD             55.85      55.53  
      26.68   28.85                                                
 
Event 17  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  5 1-1 Doran, Tierney        21 Goucher-MD           2:42.07    2:44.41  
      38.79   41.63   42.98   41.01                                
  7 1-2 D'Orazio, Patrice     21 Goucher-MD                NT    3:04.41  
      44.84   46.17   47.43   45.97                                
 -- 1- Cohen, Genevieve          SCRA-MA                   NT   X2:30.34  
      35.38   37.90   38.98   38.08                                
 -- 1- Lewandowski, Jesse N   19 SCRA-MA                   NT   X2:32.77  
      35.99   38.68   39.17   38.93                                
  1 2-1 Franciscovich, Sara   21 SCRA-MA                   NT    2:18.77  
      33.37   34.14   35.62   35.64                                
  2 2-2 Sandor, Hanna            SCRA-MA                   NT    2:23.07  
      32.81   36.75   37.15   36.36                                
  3 2-3 Brower, Kellyn A      20 Goucher-MD                NT    2:31.10  
      36.03   38.73   39.01   37.33                                
  4 2-4 Whiteman, Chrissy        Juniata-ZZ                NT    2:39.53  
      33.76   36.69   38.37   50.71                                
  6 2-5 Kury, Elise              Juniata-ZZ                NT    2:57.24  
      40.57 2:16.67                                                
 
Event 18  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Richter, Colin M      20 Goucher-MD           2:08.05    2:04.69  
      29.52   32.17   32.22   30.78                                
  2 1-2 Colby, Mitchell S        SCRA-MA                   NT    2:07.32  
      30.52   31.57   32.19   33.04                                
  3 1-3 Burnett, Kyle C       19 SCRA-MA                   NT    2:13.99  
      31.48   33.36   34.77   34.38                                
  4 1-4 Nelson, Cody T        19 Goucher-MD           2:14.36    2:17.60  
      31.68   34.44   36.45   35.03                                
  5 1-5 Westlake, Edward         SCRA-MA                   NT    2:18.91  
      32.43   34.50   36.27   35.71                                
  6 1-6 Herrmann, Jared       19 Goucher-MD           2:19.30    2:23.19  
      33.10   36.06   37.03   37.00                                
 
Event 19  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  3 1-1 Craver, Nicole J      20 Goucher-MD           2:44.94    2:46.79  
      37.67   42.67   43.21   43.24                                
  6 1-2 Kotula, Becca         18 Goucher-MD                NT    3:12.54  
      42.05   48.24   51.16   51.09                                
 -- 1- Melnik, Sarah J        20 SCRA-MA                   NT         DQ  
      36.83   39.55   42.25   41.77                                
 -- 1- Caruso, Natalie           SCRA-MA                   NT         DQ  
      37.38   42.89   46.00   47.79                                
  1 2-1 Walsh, Alexis A       20 SCRA-MA                   NT    2:34.14  
      35.30   39.15   39.71   39.98                                
  2 2-2 McMahon, Colleen M    21 SCRA-MA                   NT    2:34.46  
      34.72   39.33   40.09   40.32                                
  4 2-3 McCann, Caitlin          Juniata-ZZ                NT    2:51.77  
      41.30   42.99   44.07   43.41                                
  5 2-4 Proenca, Kim             Juniata-ZZ                NT    2:55.68  
      38.23   43.71   45.56   48.18                                
 
Event 20  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Hughes, John             SCRA-MA                   NT    2:18.40  
      31.13   35.11   36.65   35.51                                
  2 1-2 Malafronte, Christop     SCRA-MA                   NT    2:28.88  
      33.72   37.76   38.61   38.79                                
  3 1-3 Jennings, Daniel         SCRA-MA                   NT    2:31.68  
      33.32   37.35   39.47   41.54                                
  4 1-4 Gerber, Grant         18 Goucher-MD           2:37.87    2:41.31  
      33.83   40.19   43.12   44.17                                
  5 1-5 Hughes, Joseph        19 Goucher-MD           2:47.83    2:52.74  
      37.10   43.22   46.87   45.55                                
  6 1-6 Hemond, Colin A       20 Goucher-MD           2:59.53    3:07.87  
      40.94   48.32   49.85   48.76                                
 
Event 21  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Maloney, Kaitlyn S    20 SCRA-MA                   NT    5:37.91  
  2 1-2 Whiteman, Chrissy        Juniata-ZZ                NT    5:47.71  
  3 1-3 Scobee, Hannah        19 SCRA-MA                   NT    5:49.47  
  4 1-4 Eden, Lillian         19 Goucher-MD           6:12.22    6:08.93  
  5 1-5 Malone, MaryKate      19 Goucher-MD           6:02.21    6:09.64  
 
Event 22  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Colby, Mitchell S        SCRA-MA                   NT    5:12.92  
      27.52   30.75   31.89   32.42   32.07   31.92   31.92   32.02
      31.60   30.81                                                
  2 1-2 Flint, Matt              SCRA-MA                   NT    5:24.78  
      28.99   31.76   32.47   33.09   32.89   32.93   33.12   33.23
      33.52   32.78                                                
  3 1-3 Silverman, Dean       21 Goucher-MD           5:33.67    5:30.62  
      29.61   32.01   33.22   33.54   33.70   33.51   34.39   33.88
      34.00   32.76                                                
  4 1-4 Wilkinson, Pat A      19 SCRA-MA                   NT    5:32.26  
      28.60   32.63   33.51   33.89   33.92   34.12   34.30   34.26
      33.94   33.09                                                
  5 1-5 Nelson, Cody T        19 Goucher-MD                NT    5:37.99  
      28.82   32.54   34.59   34.33   34.44   35.40   35.29   34.39
      33.64   34.55                                                
  6 1-6 Coon, Andrew J        18 Goucher-MD                NT    6:03.53  
      30.95   35.09   36.60   37.55   38.43   38.75   37.41   37.31
      37.15   34.29                                                
 
Event 23  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  5 1-1 Patterson, Sydney S   19 Goucher-MD           1:10.93    1:10.61  
      33.01   37.60                                                
  6 1-2 Gepner, Catherine     21 Goucher-MD                NT    1:14.81  
      34.03   40.78                                                
  7 1-3 Cahn, Tzvia              Juniata-ZZ                NT    1:15.25  
      34.47   40.78                                                
  9 1-4 Castro, Amber            Juniata-ZZ                NT    1:24.56  
      35.77   48.79                                                
 -- 1- Schmidt, Jessica          SCRA-MA                   NT   X1:10.14  
      32.30   37.84                                                
  1 2-1 Osborne, Kara            SCRA-MA                   NT    1:02.27  
      29.04   33.23                                                
  2 2-2 Fimple, Erika            Juniata-ZZ                NT    1:04.08  
      30.19   33.89                                                
  3 2-3 Swavely, Meghan          Juniata-ZZ                NT    1:05.29  
      30.49   34.80                                                
  4 2-4 Babinski, Elizabeth      SCRA-MA                   NT    1:06.84  
      31.30   35.54                                                
  8 2-5 Eden, Lillian         19 Goucher-MD                NT    1:22.67  
      40.45   42.22                                                
 10 2-6 Syed, Parisa          20 Goucher-MD           1:38.79    1:37.46  
      44.61   52.85                                                
 
Event 24  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Silva, Adrian            SCRA-MA                   NT      53.20  
      24.71   28.49                                                
  2 1-2 Richter, Morgan L     20 Goucher-MD             53.30      53.80  
      25.25   28.55                                                
  3 1-3 Holmes, Ryan             SCRA-MA                   NT      59.58  
      27.62   31.96                                                
  4 1-4 Alton, Shane             SCRA-MA                   NT    1:02.94  
      29.36   33.58                                                
  5 1-5 Shriner, Benjamin     18 Goucher-MD                NT    1:06.53  
      29.98   36.55                                                
  6 1-6 Jeffries, Justin      19 Goucher-MD           1:07.90    1:13.25  
      30.54   42.71                                                
 
Event 25  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Palmer, Hillary          Juniata-ZZ                NT    2:21.41  
      32.55   35.03   41.19   32.64                                
  2 1-2 Brower, Kellyn A      20 Goucher-MD                NT    2:34.54  
      34.78   40.81   44.81   34.14                                
  3 1-3 Doran, Tierney        21 Goucher-MD                NT    2:46.02  
      37.72   41.52   47.25   39.53                                
 -- 1- Agnello, Paige E       20 SCRA-MA                   NT   X2:22.41  
      32.79   36.91   39.34   33.37                                
 -- 1- Walsh, Alexis A        20 SCRA-MA                   NT   X2:26.55  
      31.95   40.20   39.94   34.46                                
 -- 1- Kehoe, Brianne            SCRA-MA                   NT   X2:37.12  
      34.09   38.66   46.68   37.69                                
 
Event 26  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Richter, Colin M      20 Goucher-MD                NT    2:06.80  
      26.94   32.91   37.32   29.63                                
  2 1-2 Burnett, Kyle C       19 SCRA-MA                   NT    2:10.41  
      28.81   34.23   38.72   28.65                                
  3 1-3 Hughes, Joseph        19 Goucher-MD                NT    2:32.94  
      33.17   38.79   45.13   35.85                                
 -- 1- Ambrose, Michael       20 SCRA-MA                   NT   X2:11.96  
      28.51   36.33   36.28   30.84                                
 -- 1- Donnelly, Connor          SCRA-MA                   NT   X2:17.99  
      29.54   36.56   39.31   32.58                                
 -- 1- Gerber, Grant          18 Goucher-MD                NT         DQ  
      30.11   37.98   44.39   36.26                                
 
Event 27  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Juniata College-ZZ  'A'                            NT    1:44.03  
     1) Fimple, Erika                   2) Swavely, Meghan                
     3) Cahn, Tzvia                     4) Nye, Emily                     
       26.44    26.26    26.31    25.02                                    
  2 1-2 The University of Scranton-MA  'A'                 NT    1:44.77  
     1) Franciscovich, Sara 21          2) Merino, Jessica 20             
     3) Sandor, Hanna                   4) Murphy, Julia R 19             
       26.20    26.09    26.94    25.54                                    
  3 1-3 The University of Scranton-MA  'B'                 NT    1:48.93  
     1) Osborne, Kara                   2) Babinski, Elizabeth            
     3) Jordan, Kelly A 18              4) Connor, Megan                  
       26.53    27.72    27.51    27.17                                    
  4 1-4 Goucher College-MD  'A'                       1:54.49    1:55.99  
     1) Gepner, Catherine 21            2) Malone, MaryKate 19            
     3) Kotula, Becca 18                4) Hannifin, Elizabeth 18         
       29.91    30.38    29.04    26.66                                    
  5 1-5 Juniata College-ZZ  'B'                            NT    2:02.80  
     1) Proenca, Kim                    2) Castro, Amber                  
     3) Kury, Elise                     4) McCann, Caitlin                
       30.40    31.20    32.02    29.18                                    
 -- 1- The University of Scranton-MA  'C'                  NT   X1:57.44  
     1) Smith, Molly                    2) Caruso, Natalie                
     3) Kehoe, Brianne                  4) Schmidt, Jessica               
       29.52    27.92    31.42    28.58                                    
 
Event 28  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 1-1 Goucher College-MD  'A'                       1:42.79    1:42.39  
     1) Silverman, Dean 21              2) Herrmann, Jared 19             
     3) Shriner, Benjamin 18            4) Nelson, Cody T 19              
       26.57    24.35    24.80    26.67                                    
  2 1-2 Goucher College-MD  'B'                            NT    1:48.85  
     1) McNeel, Patrick 22              2) Hemond, Colin A 20             
     3) Hughes, Joseph 19               4) Tribbett, Patrick D 19         
       26.96    28.32    26.94    26.63                                    
 -- 1- Goucher College-MD  'C'                             NT   X1:33.90  
       22.50    25.36    22.61    23.43                                    
 -- 1- The University of Scranton-MA  'B'                  NT   X1:36.52  
     1) Westlake, Edward                2) Ambrose, Michael 20            
     3) Silva, Adrian                   4) Burnett, Kyle C 19             
       24.60    24.85    23.47    23.60                                    
 -- 1- The University of Scranton-MA  'A'                  NT   X1:37.05  
     1) Owens, Grant 19                 2) Conway, Christopher            
     3) Parrott, Derek G 19             4) Holmes, Ryan                   
       24.92    27.38    22.63    22.12                                    
 -- 1- The University of Scranton-MA  'C'                  NT   X1:42.50  
     1) Wilkinson, Pat A 19             2) Irizarry, Justin               
     3) Malafronte, Christopher         4) Donnelly, Connor               
       25.56    24.90    25.58    26.46