Licensed to Frostburg State University
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 10/25/2014 04:25 PM
               Frostburg, Goucher, Hood, Stevenson - 10/25/2014                
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hood College-MD  'A'                                   NT    1:44.53  
     1) Schwarzwalder, Theresa R 21     2) Devalk, Brittany L 18          
     3) Fogarty, Lauren 20              4) Lessard, Anne 19               
  2 Stevenson University-MD  'A'                           NT    2:22.03  
     1) Bateman, Devan D 18             2) Kamosa, Adrianna 19            
     3) Smith, Alison E 20              4) Kamosa, Laurel 19              
  3 Goucher College-MD  'A'                           2:19.58    2:23.19  
     1) Brower, Kellyn A 21             2) Malone, MaryKate 20            
     3) Lynch, Nicole D 18              4) Kieffer, Rachel J 18           
  4 Frostburg State University-MD  'A'                     NT    2:23.83  
     1) Quintanilla, Maci E 21          2) Fazenbaker, Sydney J 25        
     3) Franzak, Jaclyn M 20            4) King, Sara 21                  
 -- Frostburg State University-MD  'B'                     NT   X2:48.84  
     1) Jarrell, Elizabeth A 21         2) Marquez, Chyenne 20            
     3) Modali, Asha 18                 4) Williams, Jada M 19            
 
Event 2  Men 200 SC Meter Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hood College-MD  'A'                                   NT    1:52.44  
     1) Gardner, Chris P 19             2) Daisey, Bj M 19                
     3) Bodine, Alex J 20               4) Marier, Dillon J 18            
  2 Frostburg State University-MD  'A'                     NT    1:56.30  
     1) Williams, James W 18            2) Shepard, Jon S 20              
     3) March, Christian M 18           4) Proctor, Marquell D 18         
  3 Goucher College-MD  'A'                           1:52.19    2:05.56  
     1) Tribbett, Patrick D 20          2) Nelson, Cody T 20              
     3) Saunders, Spencer L 19          4) Coon, Andrew J 19              
  4 Goucher College-MD  'B'                                NT    2:11.85  
     1) Furst, Ian L 19                 2) Hughes, Joey E 20              
     3) Jeffries, Justin 20             4) Rowland, Andrew C 18           
  5 Frostburg State University-MD  'B'                     NT    2:14.52  
     1) Singleton, John A 21            2) Schmid, Jake M 23              
     3) Sentz, Brian 21                 4) Wade, Taylor W 18              
  6 Goucher College-MD  'C'                                NT   x2:41.90  
     1) Koehlmoos, Michael 18           2) Altschiller, Connell 18        
     3) Miller, Duncan 18               4) Hernandez, David 18            
 
Event 3  Women 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Regopolous, Alexis        18 Goucher-MD                NT    9:54.92  
  2 Fay, Caitlin              20 Hood-MD                   NT   10:10.71  
  3 Whitham, Brittany         20 Hood-MD                   NT   10:23.71  
  4 Donch, Kaitlyn S          21 Frostburg St.-MD          NT   10:54.21  
  5 Cronin, Lindsay K         21 Hood-MD                   NT   10:58.29  
  6 Malone, MaryKate          20 Goucher-MD          10:54.48   11:42.19  
  7 Alessandrini, Chrissy M   20 Frostburg St.-MD          NT   12:16.38  
  8 Marquez, Chyenne          20 Frostburg St.-MD          NT   13:18.77  
 
Event 4  Men 800 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Cameron N         19 Hood-MD                   NT    9:04.27  
  2 Richter, Morgan L         21 Goucher-MD                NT    9:22.98  
  3 McCord, Jerel A           18 Goucher-MD                NT    9:53.44  
  4 Shriner, Ben T            19 Goucher-MD                NT   10:31.74  
  5 Combs, Alek I             20 Frostburg St.-MD          NT   10:55.03  
  6 Bell-Uribe, Eliseo O      19 Hood-MD                   NT   11:32.17  
  7 Aylward, Jacob R          21 Frostburg St.-MD          NT   11:39.40  
  8 Garced, Kenny             19 Hood-MD                   NT   11:40.60  
  9 Carter, Jake M            18 Frostburg St.-MD          NT   12:09.44  
 
Event 5  Women 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Regopolous, Alexis        18 Goucher-MD                NT    2:19.96  
  2 Fay, Caitlin              20 Hood-MD                   NT    2:20.78  
  3 Langer, Sydney S          19 Hood-MD                   NT    2:25.06  
  4 Quintanilla, Maci E       21 Frostburg St.-MD          NT    2:37.17  
  5 McGowen, Krista R         18 STEV-MD                   NT    2:59.31  
  6 Syed, Parisa              21 Goucher-MD                NT    3:22.02  
  7 Rees, Bryanna J           17 Frostburg St.-MD          NT    3:35.97  
  8 King, Sara                21 Frostburg St.-MD          NT    3:46.18  
 
Event 6  Men 200 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richter, Colin M          21 Goucher-MD                NT    1:29.70  
  2 Mestas-Nunez, Lucas M     19 Hood-MD                   NT    1:33.30  
  3 Rubino, David R           18 Frostburg St.-MD          NT    2:08.84  
  4 Rogers, Cameron N         19 Hood-MD                   NT    2:09.17  
  5 Williams, James W         18 Frostburg St.-MD          NT    2:12.51  
  6 Coon, Andrew J            19 Goucher-MD                NT    2:23.35  
  7 Shepherd, Peter R         22 Hood-MD                   NT    2:25.47  
  8 Koehlmoos, Michael        18 Goucher-MD                NT    2:38.60  
  9 Schmid, Jake M            23 Frostburg St.-MD          NT    3:03.81  
 
Event 7  Women 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nitchie, Macey A          18 Frostburg St.-MD       31.99      28.72  
  2 Hannifin, Elizabeth I     19 Goucher-MD                NT      28.88  
  3 Cadwallader, Kyanna       18 Goucher-MD                NT      29.37  
  4 Lessard, Anne             19 Hood-MD                   NT      29.41  
  5 Pandolfo, Marisa L        17 Hood-MD                   NT      31.41  
  6 Bateman, Devan D          18 STEV-MD                   NT      31.62  
  7 Kamosa, Laurel            19 STEV-MD                   NT      32.10  
  8 Jarrell, Elizabeth A      21 Frostburg St.-MD       33.30      32.39  
  9 Clouser, Melissa M        22 STEV-MD                   NT      33.54  
 10 Modali, Asha              18 Frostburg St.-MD       38.25      34.45  
 11 Rivera, Ivelisse          18 Goucher-MD                NT      44.53  
 
Event 8  Men 50 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Davis, Sam R              21 Goucher-MD             26.66      24.68  
  2 Marier, Dillon J          18 Hood-MD                   NT      24.72  
  3 March, Christian M        18 Frostburg St.-MD       26.91      25.52  
  4 Cha, Brian                23 Goucher-MD                NT      25.94  
  5 Collier, Jon M            21 Hood-MD                   NT      25.96  
  6 Cather, Zac               18 STEV-MD                   NT      26.40  
  7 Dell, Chris W             18 Hood-MD                   NT      28.10  
  8 Tribbett, Patrick D       20 Goucher-MD                NT      29.46  
  9 Page, Jeffery M           21 Frostburg St.-MD       35.77      30.42  
 10 Foerster, David F         22 Frostburg St.-MD       48.00      38.73  
 
Event 9  Women 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fogarty, Lauren           20 Hood-MD                   NT    2:37.31  
  2 Craver, Nicole J          21 Goucher-MD           2:42.67    2:42.08  
  3 Schwarzwalder, Theresa R  21 Hood-MD                   NT    2:46.44  
  4 Smith, Alison E           20 STEV-MD                   NT    2:49.35  
  5 Brower, Kellyn A          21 Goucher-MD           2:54.32    2:49.82  
  6 Devalk, Brittany L        18 Hood-MD                   NT    2:54.34  
  7 Kieffer, Rachel J         18 Goucher-MD                NT    2:55.28  
  8 Franzak, Jaclyn M         20 Frostburg St.-MD          NT    3:02.62  
  9 Fazenbaker, Sydney J      25 Frostburg St.-MD          NT    3:11.16  
 10 Johnson, Kayla E          20 Frostburg St.-MD          NT    3:12.88  
 
Event 10  Men 200 SC Meter IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Daisey, Bj M              19 Hood-MD                   NT    2:24.90  
  2 Gardner, Chris P          19 Hood-MD                   NT    2:25.51  
  3 Shepard, Jon S            20 Frostburg St.-MD          NT    2:26.33  
  4 Nelson, Cody T            20 Goucher-MD           2:28.28    2:29.48  
  5 Delp, Dalton K            18 Goucher-MD                NT    2:31.98  
  6 Saunders, Spencer L       19 Goucher-MD                NT    2:36.00  
  7 Hungerford, Darnell A     18 Frostburg St.-MD          NT    2:43.88  
  8 Garced, Kenny             19 Hood-MD                   NT    2:45.78  
  9 Carter, Jake M            18 Frostburg St.-MD          NT    2:58.03  
 
Event 11  Women 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Fogarty, Lauren           20 Hood-MD                   NT    1:09.80  
  2 Cadwallader, Kyanna       18 Goucher-MD                NT    1:15.00  
  3 Franzak, Jaclyn M         20 Frostburg St.-MD     1:16.26    1:15.94  
  4 Patterson, Sydney S       20 Goucher-MD           1:20.48    1:23.07  
  5 Pandolfo, Marisa L        17 Hood-MD                   NT    1:26.52  
  6 Modali, Asha              18 Frostburg St.-MD     1:36.69    1:31.88  
  7 Alessandrini, Chrissy M   20 Frostburg St.-MD     1:33.47    1:34.86  
  8 Syed, Parisa              21 Goucher-MD                NT    1:48.92  
 
Event 12  Men 100 SC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richter, Morgan L         21 Goucher-MD           1:00.75    1:00.14  
  2 Bodine, Alex J            20 Hood-MD                   NT    1:00.48  
  3 McCord, Jerel A           18 Goucher-MD                NT    1:04.71  
  4 March, Christian M        18 Frostburg St.-MD     1:10.93    1:05.82  
  5 Mestas-Nunez, Lucas M     19 Hood-MD                   NT    1:06.94  
  6 Combs, Alek I             20 Frostburg St.-MD     1:10.84    1:09.19  
  7 Shriner, Ben T            19 Goucher-MD                NT    1:13.22  
  8 Shepherd, Peter R         22 Hood-MD                   NT    1:15.06  
  9 Page, Jeffery M           21 Frostburg St.-MD     1:26.30    1:20.51  
 
Event 13  Women 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Nitchie, Macey A          18 Frostburg St.-MD     1:08.81    1:03.70  
  2 Griffin, Ashley E         19 Hood-MD                   NT    1:03.72  
  3 Craver, Nicole J          21 Goucher-MD           1:06.38    1:04.09  
  4 Langer, Sydney S          19 Hood-MD                   NT    1:06.73  
  5 Whitham, Brittany         20 Hood-MD                   NT    1:07.65  
  6 Smith, Alison E           20 STEV-MD                   NT    1:09.85  
  7 Kamosa, Elizabeth         19 STEV-MD                   NT    1:14.48  
  8 Clouser, Melissa M        22 STEV-MD                   NT    1:15.64  
  9 Johnson, Kayla E          20 Frostburg St.-MD     1:21.53    1:15.83  
 10 Rivera, Ivelisse          18 Goucher-MD                NT    1:40.96  
 11 Rees, Bryanna J           17 Frostburg St.-MD     1:43.14    1:41.07  
 
Event 14  Men 100 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Marier, Dillon J          18 Hood-MD                   NT      55.73  
  2 Davis, Sam R              21 Goucher-MD           1:00.88      55.77  
  3 Collier, Jon M            21 Hood-MD                   NT      57.50  
  4 Cather, Zac               18 STEV-MD                   NT      59.43  
  5 Delp, Dalton K            18 Goucher-MD                NT      59.48  
  6 Proctor, Marquell D       18 Frostburg St.-MD     1:05.00    1:01.06  
  7 Coon, Andrew J            19 Goucher-MD                NT    1:02.85  
  8 Bell-Uribe, Eliseo O      19 Hood-MD                   NT    1:04.95  
  9 Schmid, Jake M            23 Frostburg St.-MD     1:31.80    1:21.33  
 10 Singleton, John A         21 Frostburg St.-MD     1:46.62    1:30.36  
 
Event 15  Women 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lessard, Anne             19 Hood-MD                   NT    1:12.74  
  2 Schwarzwalder, Theresa R  21 Hood-MD                   NT    1:15.40  
  3 Bateman, Devan D          18 STEV-MD                   NT    1:15.98  
  4 Brower, Kellyn A          21 Goucher-MD           1:18.15    1:19.84  
  5 Quintanilla, Maci E       21 Frostburg St.-MD     1:25.34    1:20.59  
  6 Kieffer, Rachel J         18 Goucher-MD                NT    1:23.83  
  7 Lynch, Nicole D           18 Goucher-MD                NT    1:25.45  
  8 Jarrell, Elizabeth A      21 Frostburg St.-MD     1:30.08    1:27.35  
  9 Rees, Bryanna J           17 Frostburg St.-MD          NT    2:00.45  
 
Event 16  Men 100 SC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Richter, Colin M          21 Goucher-MD           1:02.19    1:01.65  
  2 Bodine, Alex J            20 Hood-MD                   NT    1:03.97  
  3 Williams, James W         18 Frostburg St.-MD     1:10.80    1:07.92  
  4 Dell, Chris W             18 Hood-MD                   NT    1:10.13  
  5 Furst, Ian L              19 Goucher-MD                NT    1:14.26  
  6 Tribbett, Patrick D       20 Goucher-MD           1:16.75    1:16.59  
  7 Aylward, Jacob R          21 Frostburg St.-MD     1:23.92    1:20.91  
  8 Rubino, David R           18 Frostburg St.-MD     1:32.69    1:24.69  
 
Event 17  Women 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Regopolous, Alexis        18 Goucher-MD                NT    4:52.67  
  2 Fay, Caitlin              20 Hood-MD                   NT    4:58.36  
  3 Hannifin, Elizabeth I     19 Goucher-MD                NT    5:14.29  
  4 Cronin, Lindsay K         21 Hood-MD                   NT    5:15.87  
  5 Griffin, Ashley E         19 Hood-MD                   NT    5:24.15  
  6 Patterson, Sydney S       20 Goucher-MD                NT    5:24.29  
  7 Alessandrini, Chrissy M   20 Frostburg St.-MD          NT    5:48.39  
  8 McGowen, Krista R         18 STEV-MD                   NT    6:19.92  
  9 Marquez, Chyenne          20 Frostburg St.-MD          NT    6:32.48  
 10 Williams, Jada M          19 Frostburg St.-MD          NT    7:55.97  
 
Event 18  Men 400 SC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Rogers, Cameron N         19 Hood-MD                   NT    4:26.71  
  2 Richter, Morgan L         21 Goucher-MD                NT    4:40.00  
  3 Gardner, Chris P          19 Hood-MD                   NT    4:45.66  
  4 McCord, Jerel A           18 Goucher-MD                NT    4:52.61  
  5 Proctor, Marquell D       18 Frostburg St.-MD          NT    5:00.11  
  6 Shriner, Ben T            19 Goucher-MD                NT    5:19.50  
  7 Combs, Alek I             20 Frostburg St.-MD          NT    5:28.71  
  8 Shepherd, Peter R         22 Hood-MD                   NT    5:37.56  
  9 Aylward, Jacob R          21 Frostburg St.-MD          NT    5:47.55  
 
Event 19  Women 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cadwallader, Kyanna       18 Goucher-MD                NT    1:24.67  
  2 Craver, Nicole J          21 Goucher-MD           1:25.20    1:24.93  
  3 Donch, Kaitlyn S          21 Frostburg St.-MD     1:29.49    1:25.54  
  4 Devalk, Brittany L        18 Hood-MD                   NT    1:28.40  
  5 Nitchie, Macey A          18 Frostburg St.-MD     1:33.68    1:28.57  
  6 Kamosa, Laurel            19 STEV-MD                   NT    1:31.86  
  7 Kamosa, Adrianna          19 STEV-MD                   NT    1:31.90  
  8 Fazenbaker, Sydney J      25 Frostburg St.-MD     1:36.69    1:32.66  
  9 Cronin, Lindsay K         21 Hood-MD                   NT    1:34.70  
 10 Kamosa, Elizabeth         19 STEV-MD                   NT    1:34.77  
 
Event 20  Men 100 SC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Shepard, Jon S            20 Frostburg St.-MD     1:14.80    1:10.16  
  2 Cha, Brian                23 Goucher-MD                NT    1:11.24  
  3 Daisey, Bj M              19 Hood-MD                   NT    1:11.32  
  4 Nelson, Cody T            20 Goucher-MD           1:13.83    1:14.04  
  5 Saunders, Spencer L       19 Goucher-MD                NT    1:15.34  
  6 Garced, Kenny             19 Hood-MD                   NT    1:16.16  
  7 Hungerford, Darnell A     18 Frostburg St.-MD     1:22.49    1:18.77  
  8 Sentz, Brian              21 Frostburg St.-MD     1:35.31    1:31.98  
 
Event 21  Women 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Hood College-MD  'A'                                   NT    2:00.78  
     1) Langer, Sydney S 19             2) Whitham, Brittany 20           
     3) Pandolfo, Marisa L 17           4) Griffin, Ashley E 19           
  2 Goucher College-MD  'A'                           2:03.99    2:05.96  
     1) Hannifin, Elizabeth I 19        2) Malone, MaryKate 20            
     3) Lynch, Nicole D 18              4) Patterson, Sydney S 20         
  3 Frostburg State University-MD  'A'                     NT    2:12.28  
     1) Donch, Kaitlyn S 21             2) Johnson, Kayla E 20            
     3) King, Sara 21                   4) Jarrell, Elizabeth A 21        
  4 Stevenson University-MD  'A'                           NT    2:19.55  
     1) Clouser, Melissa M 22           2) Kamosa, Elizabeth 19           
     3) Kamosa, Adrianna 19             4) McGowen, Krista R 18           
 -- Frostburg State University-MD  'B'                     NT   X2:33.09  
     1) Modali, Asha 18                 2) Rees, Bryanna J 17             
     3) Williams, Jada M 19             4) Franzak, Jaclyn M 20           
 
Event 22  Men 200 SC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Goucher College-MD  'A'                           1:43.75    1:42.27  
     1) Richter, Colin M 21             2) Davis, Sam R 21                
     3) Delp, Dalton K 18               4) Cha, Brian 23                  
  2 Hood College-MD  'A'                                   NT    1:44.89  
     1) Mestas-Nunez, Lucas M 19        2) Bell-Uribe, Eliseo O 19        
     3) Dell, Chris W 18                4) Collier, Jon M 21              
  3 Goucher College-MD  'B'                                NT    1:54.41  
     1) Furst, Ian L 19                 2) Jeffries, Justin 20            
     3) Hughes, Joey E 20               4) Rowland, Andrew C 18           
  4 Frostburg State University-MD  'A'                     NT    1:56.84  
     1) Carter, Jake M 18               2) Rubino, David R 18             
     3) Hungerford, Darnell A 18        4) Page, Jeffery M 21             
  5 Goucher College-MD  'C'                                NT   x2:20.72  
     1) Altschiller, Connell 18         2) Hernandez, David 18            
     3) Miller, Duncan 18               4) Koehlmoos, Michael 18          
  6 Frostburg State University-MD  'B'                     NT    2:27.62  
     1) Singleton, John A 21            2) Wade, Taylor W 18              
     3) Sentz, Brian 21                 4) Foerster, David F 22